
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 1.6002 mm |
| Width | 609.6 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Height | 889 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 2.45 GHz |
| Insertion Loss (dB) | 0.48 dB |
| Bandwidth | 100 MHz |
Stock: 913
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15645
Ext.Price$0.15645
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15645 | $0.15645 |
| 10 | $0.12140 | $1.21400 |
| 50 | $0.11067 | $5.53350 |
| 100 | $0.10088 | $10.08800 |
| 500 | $0.09147 | $45.73500 |
| 1000 | $0.08720 | $87.20000 |
| 3000 | $0.07532 | $225.96000 |
| 5000 | $0.06506 | $325.30000 |
